jaunais riepu energoefektivitātes marķējums

Sākot no 2021. gada 1. maija, Eiropas Parlamenta un Padomes regula par riepu marķēšanu nosaka jaunu marķējuma formātu un reģistrāciju (EPREL) riepām, kas paredzēts lietotiem un jauniem automobiļiem.
Ambiciozi mērķi
Pašlaik Eiropas Savienība strādā pie tā, lai krasi samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas, un tās mērķis ir sasniegt oglekļa neitralitāti 2050. gadā.

Transportlīdzekļu radīto emisiju samazināšana ir viens no galvenajiem līdzekļiem šī mērķa sasniegšanai. Saskaņā ar statistiku autotransports rada 22% no visām emisijām Eiropā. Riepu veiktspējai ir būtiska ietekme uz degvielas patēriņu un CO2 emisiju, no 20 līdz 30%.

Jaunais Eiropas marķēšanas standarts nodrošina ērtu piekļuvi informācijai par to riepu energoefektivitāti, kuras mēs piedāvājam, jums pārdodot jaunu automašīnu vai mainot riepas (piederumu tirdzniecība un remontdarbi servisā).
Skaidra enerģijas klasifikācijas sistēma
Degvielu taupošām riepām piemīt vairākas priekšrocības:
  • zemākas CO2 emisijas, kas kopumā palīdz samazināt klimata pārmaiņu risku.
  • paaugstināta drošība un labāks priekšstats par to, kā riepas mijiedarbojas ar slapju, sniegotu vai apledojušu ceļu virsmu.
  • mazāki ceļa trokšņi, jo atbalsts videi iet roku rokā ar samazinātu trokšņu piesārņojumu.
  • reāls izmaksu ietaupījums, optimizējot degvielas patēriņu.

jūsu jaunā enerģijas etiķete

Jauns marķēšanas formāts
Uz energoefektivitātes etiķetēm jūs atradīsit šādu jaunu informāciju:
  • jauns efektivitātes rādītājs: CO2 emisija un rites pretestība uz slapjas virsmas tagad ir novērtētas no A līdz E, salīdzinot ar A līdz G uz iepriekšējām etiķetēm.
  • (A-B-C) trokšņa klasifikācija ar noapaļotām vērtībām decibelos.
  • informācija par riepas modeli un izmēru tagad būs uz etiķetes. Uz etiķetes būs arī QR kods, kuru noskenējot ar viedtālruni, varēs piekļūt pilnai specifikācijai Eiropas Savienības interneta vietnē.

ko tas nozīmē jums?

Piekļuve jaunai informācijai
Lai nodrošinātu atbilstību jaunajiem noteikumiem, mēs veiksim dažas izmaiņas Renault pārstāvju tīklā, mūsu interneta vietnē un saziņā.

Sākot no 1. maija, jaunās riepu etiķetes pakāpeniski parādīsies visos mūsu digitālās saziņas kanālos (vietnēs, katalogos u.c.), kā arī mūsu reklāmas kampaņās, kas tieši saistītas ar riepu tirdzniecību, un visās mūsu tirdzniecības vietās.

Jaunās etiķetes tiks pakāpeniski integrētas automobiļa tiešsaistes iegādē (konfiguratorā un meklējot noliktavas krājumos). Vecās etiķetes tiks aizstātas ar jauno formātu, tās iekļaujot dažādās iegādes iespējās, vai nu riepas pērkot kā papildu aprīkojumu vai pērkot autoservisa pakalpojumu ietvaros.

uzzināt vairāk...

Izvēlētais automobilis tiks aprīkots ar vienu no riepu modeļiem, kas uzskaitīti šajā cenu konfigurācijā vai paredzēti šim automobilim un tā riteņiem atbilstoši katalogam, kas pieejams interneta vietnē Renault un pie izplatītājiem, un ietver ar šo riepu raksturlielumus.

Ražošanas procesa un piegādes apstākļu dēļ konkrētais riepu tips, ar kuru aprīkots automobili (no riepām ar iepriekšminētajām īpašībām), tiks noteikts tikai tieši pirms automobiļa piegādes klientam.