Caudron-Renault Rafale

 RENAULT RAFALE E-TECH HYBRID
Rafale, vārds, gars, stāsts
Leģendārajai lidmašīnai Caudron-Renault Rafale bija visas mūsu jaunā automobiļa ģenētiskās iezīmes: unikālas tehnoloģijas, drosme, veiklība un dizains. Renault Rafale ir pagodinājums mūsu vēsturei aviācijā, kas deva zināšanas, tehnoloģijas un redzējumu par to, kas ir veiktspēja.
1920. gadi gaiss, ceļš, dzelzceļš
Renault bija pioniera loma auto, vilcienu un lidmašīnu dzinēju izstrādē.
1933. gads solis aeronautikā
Būdams aizrautīgs aviācias un amatieru gaisa sacīkšu entuziasts, Luī Reno izpērk uzņēmumu Caudron un izveido uzņēmumu Caudron-Renault.
1934. gads Caudron-Renault Rafale dizains
Franču aerodinamikas un dizaina vēsture. Šis “debesu sacīkšu braucējs", kura nosaukumu iedvesmojis vējš, bija paredzēts sacensībām.
1934. gads aeronautikas ietekme aerodinamikā
Caudron-Renault Rafale lidmašīnas izstrādātāja, inženiera Marsela Rifāra darbs spēcīgi ietekmēja Renault Nervasport un Renault Étoile Filante dizainu.
veiksmes stāsts
Šis novatoriskais gars, šī vēlme iet aizvien tālāk, bija ļoti labi redzama jau 20. gadsimta 30. gados, kad aviācijas "dūzes" bija Helēna Bušē, Marīza Bastjē, Madlēna Šarno, Marīza Hilša...

Helēna Bušē
Brīnišķīgā aviatore Helēna Bušē 1934. gada jūnijā paraksta līgumu ar jauno uzņēmumu Caudron-Renault. Vēlāk viņa paveic virkni varoņdarbu: uzstāda 1000 km pasaules rekordu vieglajām lidmašīnām, visu kategoriju starptautisko ātruma rekordu 100 km distancē, 1000 km rekordu ar 409 km/h vidējo ātrumu.

1934. gada 8. jūlijā pēc divpadsmit stundu lidojuma vienatnē ar savu Caudron-Rafale viņa finišē otrā Anžē 12 stundu sacīkstēs. Mēnesi vēlāk pie 140 ZS Caudron-Renault monoplāna vadības grožiem viņa uzstāda pasaules ātruma rekordu sievietēm – 445 km/h!

un daudz citu rekordu...

Marīza Hilša
Marīzai Hilšai, kas bija sieviete ar milzīgu gribasspēku, piederēja daudz ātruma un distances rekordu. 1938. gada 30. decembrī viņa laboja nolidotā attāluma rekordu, kad ar 1. kategorijas lidmašīnu Caudron Simoun bez apstājas veica 3230 km distanci starp Istru (Francija) un Portetjēnu (Mauritānija).
Madlēna Šarno
Kad Caudron-Renault nolīga Madlēnu Šarno, viņa kļuva par pirmo sievieti, kas ieguvusi kvalifikāciju liedošanai sliktas redzamības apstākļos. Drīz vien viņa pie savas Rafale vadības grožiem pārspēja vairākus rekordus, tostarp ātruma rekordu 1000 km distancē sieviešu un kopējā ieskaitē, 100 km rekordu duetiem un vēlāk arī solo lidojumā.
Marīza Bastjē
Viņa bija pirmā franču aviatore, kas uzstādīja vairākus rekordus sievietēm. Nepilnu mēnesi pēc Žana Mermoza pazušanas viņa vienatnē ar savu 220 ZS Caudron Simoun pacēlās Dakārā, 12 stundās un 5 minūtēs šķērsoja Atlantijas okeānu un nolaidās Natālā, šajā maršrutā uzstādot arī ātruma rekordu sievietēm.
bezbailība, emocijas, panākumi
Tāpat kā F1®mūsdienās, sporta aviācija bija progresīvākā pētniecības un izstrādes laboratorija 20. gadsimta 30. gados. Augsti standarti, inovācijas un tiekšanās pēc aizvien jauniem sasniegumiem ir tās vērtības, kas ir pārliecinoši izturējušas laika pārbaudi. Tās mūsdienās atspoguļojas mūsu birojos, mūsu rūpnīcās un mūsu produktos. Renault Rafale tam ir spilgts piemērs.

papildu informācija sekos

The Originals Renault
Lidmašīnas Caudron-Renault C.450 kopijas