Caudron-Renault vēsture

Caudron-Renault Rafale

Renault Rafale
Rafale, nosaukums, gars, vēsture
Leģendārais Caudron-Renault Rafale lidaparāts ir atstājis mantojumā visu to, kas piešķir mūsu jaunajam automobilim īpašu raksturu: tehnoloģijas, drosmi, manevrētspēju un unikālu dizainu. Renault Rafale ir cieņas apliecinājums meistarībai, inovācijai un uz veiktspēju vērstai vīzijai, kas balstīta uz mūsu pieredzi aviācijas jomā.
1920. gads gaiss, sliežu ceļi, šosejas
Renault ir devis novatorisku ieguldījumu automobiļu, vilcienu un lidmašīnu dzinēju izstrādē.
1933. gads solis uz aviāciju
Aizrāvies ar aviācijas nozari un amatieru sacensībām, Luijs Reno iegādājās Caudron un nodibināja Caudron-Renault projektu.
1934. gads Caudron-Renault Rafale projekts
Francijas aerodinamikas un dizaina vēsture. Šis “gaisa sacīkšnieks” ar vēja iedvesmoto nosaukumu tika radīts, lai piedalītos sporta sacensībās.
1934. gads aviācijas aerodinamikas ietekme
Caudron-Renault Rafale lidmašīnas radītāja inženiera Marsela Rifāra darbs ievērojami veicināja Renault Nervasport jeb Renault Etoile Filante izstrādi.
veiksmīgas attīstības vēsture
Jauninājumu gars un vēlme pārkāpt robežas izpaudās jau 1930. gados, kad aviācijas dūži Helēna Bušē, Marīza Bastjē, Madlēna Šarno un Marīza Hilša…
Helēna Bušē
Izcilā pilote Helēna Bušē 1934. gada jūnijā parakstīja līgumu ar jauno uzņēmumu Caudron-Renault.
Viņas kontā ir daudz iespaidīgu uzvaru: pasaules rekords 1000 km distancē vieglajām lidmašīnām, visu kategoriju starptautiskais ātruma rekords 100 km distancē, rekords 1000 km distancē ar vidējo ātrumu 409 km/h…

1934. gada 8. jūlijā pēc divpadsmit stundu lidojuma vienatnē viņa ar savu Caudron-Rafale finišēja otrā Anžē 12 stundu sacīkstēs. Mēnesi vēlāk, vadot 140 ZS Caudron-Renault monoplānu, viņa uzstādīja pasaules ātruma rekordu sievietēm – 445 km/h!

un daudzus citus rekordus…

Marīza Hilša
Marīza Hilša, apveltīta ar lielu enerģiju un spēcīgu raksturu, uzstādīja daudzus ātruma un distances rekordus. 1938. gada 30. decembrī viņa veica 3230 km garu lidojumu no Istrijas uz Portetjēnu (Mauritānijā), ar Caudron Simoun lidaparātu uzstādot distances rekordu pirmās klases lidmašīnām lidojumos bez nosēšanās.
Madlēna Šarno
Madlēna Šarno, kas strādāja uzņēmumā Caudron-Renault, bija pirmā sieviete, kura saņēma apliecību lidmašīnas vadīšanai sliktas redzamības apstākļos. Lidojot ar savu Rafale, viņā uzstādīja daudzus rekordus, to skaitā viņai pieder ātruma rekordus 1000 km distancē sievietēm un kopējā ieskaitē, 100 km distancē ar otro pilotu un pēc tam arī solo, un daudzi citi.
Marīza Bastjē
Pirmā aviatore no Francijas, kura uzstādīja vairākus rekordus sievietēm. Tikai mēnesi pēc Žana Mermoza bezvēsts pazušanas viņa viena pati ar 220 ZS dzinēja Caudron Simoun lidmašīnu 12 stundās un 5 minūtēs pārlidoja Atlantijas okeāna dienvidu daļu no Dakaras uz Natalu, uzstādot pasaules ātruma rekordu sievietēm šajā maršrutā.
drosme, emocijas, panākumi
Līdzīgi kā mūsdienās F1®, sporta aviācija 20. gadsimta 30. gados kalpoja kā laboratorija progresīviem pētījumiem un attīstībai. Augsti standarti, inovatīvi risinājumi un apņemšanās darīt visu, kas ir mūsu spēkos, ir vērtības, kas izturējušas laika pārbaudi; tās šodien atspoguļojas mūsu birojos, rūpnīcās un produktos. Renault Rafale ir spilgts apliecinājums.